Libor Turek

Cestovatelské přednášky

O mně

Jmenuji se Libor Turek, bydlím v Trutnově a učím na místním gymnáziu.

V 80. letech jsem procestoval země východního bloku a po revoluci jsem vyrazil s fotoaparátem a kamerou do zemí do té doby zakázaných.

První expedice jsem podnikal sám (Nepál, Peru, Chile, Argentina, Mt. Blanc), další už s manželkou Katkou (Karibské ostrovy, Kanada, Havajské ostrovy atd.)

Všechny cesty si plánujeme sami, nevyužíváme služeb cestovních kanceláří. Důležitými pomocníky jsou pro nás průvodci z řady Lonely Planet a hlavně kvalitní mapy.

Při našich cestách není nouze o zajímavé a leckdy i nebezpečné zážitky. Protože jsme oba vášnivými fotografy, všechna cestovatelská dobrodružství pečlivě dokumentujeme a následně využíváme při přednáškách.

Nevydáváme se pouze do exotických a vzdálených destinací, mnoho cest jsme zaměřili také na krásy evropského kontinentu. V Evropě jsou našimi oblíbenými zeměmi Norsko, Švýcarsko, velmi jsem si zamiloval Skotsko, které jsem procestoval již třikrát.

Každoročně vyrážíme také na Slovensko, kde miluji především Roháče, Belianské Tatry a Malou Fatru.

Do budoucna plánujeme mimo jiné velkou expedici Kanada + Aljaška, dále bychom se znovu chtěli vrátit do Norska a procestovat především jeho severní část a Lofoty.

Těším se na další cesty a na setkání s Vámi na nových přednáškách.

Libor Turek

O mě fotka